Bu sene Türkiye Girişimcilik Vakfı’ndaki ikinci ve son senem olacak. Bu benim için hem mutlu hem de üzücü bir durum. Bu benim için Girişimcilik Vakfı’ndaki son sene olsa da girişimcilik kariyerim için aslında bir başlangıç noktası. Bununla birlikte Girişimcilik Vakfı’ndan mezun olmam burası ile ilişkimin kesildiği anlamına gelmiyor kesinlikle. Alumni olarak halen bir üyesi olacağım bu ailenin. Bu yazımda ise bir parçası olma şansına sahip olduğum Girişimcilik Vakfı’nı ve bu vakfa girmek ile alakalı önerilerimi sizler ile paylaşacağım. Umarım siz de benim kadar çok şey öğrenir ve bu büyük ailenin bir parçası olma şansını yakalarsınız. Şunu da eklemeliyim ki GİRVAK’a girememek de aslında yolun sonu değil. Girişimci ruhuna sahipseniz başarmak için bir yolunu bulacağınıza eminim!

 

GİRVAK’ı anlatmak gerçekten çok zor. Bunun asıl nedeni her fellow’un kendi hedefleri, kazançları ve beklentileri olması. Bu nedenle Girişimcilik Vakfı’nı sadece kendi bakış açımdan anlatabilirim ve ne yazık ki bu herkesin düşüncesini kapsamayabilir. Bu nedenle vakfı en iyi içinde olarak anlayabilirsiniz.

Benim için Girişimcilik Vakfı kendimi keşfetmektir!

Evet, aynen öyle… Kendimi keşfetmek ve kendimi bulmak… GİRVAK’ın bana sağladığı en önemli getiriler bunlar olmalı. Vakfa gelirken kafamda amaçlarım, kim olduğuma dair bir fikrim, girişimcilik ve birçok başka konuda kalıplarım ve ezberlerim vardı. Bugün artık yeni bir kimliğim var, eski ben sanki yeniden inşa edilmiş gibi. En önemlisi de kalıplarımı ve tanımlarımı yıktım. Artık yaşadıkça öğrenen ve keşfettikçe bildiklerini yeniden inşa eden bir insanım. Ezberlerimi bozmayı da alışkanlık haline getirdim ve kendimi ve bildiklerimi sorgulamaya başladım. Bu şekilde sürekli gelişmeye başladım. Tabi ki şunu da unutmayalım: GİRVAK’ın size yarar sağlaması ve sizin için anlam kazanması için sizin bunu istemeniz önemlidir. Ben Girişimcilik Vakfı’na zihnim öğrenmeye açık bir şekilde geldim. Herkesi dinledim ama her şeyi kendi filtremden geçirdim. Başkalarının başarılarından öğrendiğim gibi hatalarından da öğrendim. 

GİRVAK’a girerken öneriler:
  1. Öncelikle ne istediğinizi bilin ve GİRVAK’ın size nasıl yardımcı olabileceğini anlayın.
  2. Girişimcilik ekosistemi hakkında mutlaka bilgi sahibi olun.
  3. GİRVAK’taki muhteşem mütevelli heyetimizi tanıyın. Her biri uzun ve yorucu süreçler geçirmiş ve pes etmeden başarıya ulaşmış kişiler. Size yol gösterici olacaklarını unutmayın.
  4. Belki de en önemlisi ‘GIVE BACK’ nedir? ? Bunu bilmeden gerçek girişimci olamazsınız bence.
  5. GİRVAK size birçok sorumluluk getirecek. Bunlardan en önemlileri de girişimcilik ekosistemini büyütmek ve GİRVAK’ta öğrendiklerinizi diğer insanlar ile paylaşmak olacak. Bunun farkında olun.

 

 

Umarım GİRVAK benim hayatımda yarattığı farkı sizin hayatınızda da yaratır. Ve yine umarım ki siz de başkalarının hayatlarında fark yaratırsınız.

 

Sevgilerimle,

Oğuzhan Kadaifçiler

Kategoriler: Blog

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir